Przeglądowa wystawa fotografii BTF-u wernisaż 28.11.2019 godzina 18.00 Galeria „Na Piętrze”

Zapraszamy już 28.11.2019 (czwartek) na godzinę 18.00 na wystawę przeglądową Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego i gości zaproszonych. Będzie to już XII kolejna odsłona naszej twórczości. Wiem, że tak bywa ze sztuką nie wszystkim i nie zawsze musi się podobać ale żeby to ocenić trzeba być. Nie kończyliśmy szkół fotograficznych ale kochamy „focić” i chcemy pokazać to co uważamy warte pokazania. Robisz lepsze zdjęcia zapraszamy do współpracy, przyjdź do nas popatrz jak pracujemy, nie musisz podpisywać żadnej deklaracji. Będzie Ci się podobać w przyszłym roku będziesz mógł się zaprezentować. Serdecznie zapraszam Andrzej Juchniewcz Prezes BTF-u.

Zapraszam na autorską wystawę fotografii Mieczysława Bednarskiego w PBP ul. Żwirki i Wigury 4 w Sieradzu 19.11.2019 r. godz. 18.00

 Serdecznie zapraszam na wystawę fotografii, autor Mieczysław Bednarski  to kawałek historii fotografii Sieradzko - Zduńsko Wolskiej. Członek  towarzystw działających na tamtym terenie ale również od lat związany z  Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym. Jego wystawa jest  bezpośrednio związana z Międzynarodowymi Warsztatami Fotograficznymi  "ENERGIA" organizowanymi od 9 lat w Bełchatowie. To efekt działań które  podejmują fotograficy na warsztatach. Cieszymy się, że mały element  naszej pracy na tych warsztatach dzięki Mieczysławowi możemy  zaprezentować mieszkańcom tych miast. Serdecznie zapraszamy do  odwiedzenia wystawy. Andrzej Juchniewicz. 

Warsztaty fotograficzne 16.11.2019 wykładowca Małgorzata Mikołajczyk.

Małgorzata Mikołajczyk jestem zawodowym fotografem. Poza zdjęciami użytkowymi zajmuję się dla przyjemności i własnej satysfakcji fotografią z pogranicza grafiki i fotografii, abstrakcjami, a także dokumentem.

Fotografia abstrakcyjna, która stała się jej ulubioną dziedziną fotografii. Niemniej jednak wciąż eksperymentuje z innymi formami i próbuje znaleźć konotacje między różnymi rzeczami i wrażeniami, a nie idealne odwzorowanie rzeczywistości.

W dniu 16.11.2019 będzie pracowała z nami nad fotografią reportażową lub portretem kreatywnym. Będą to już drugie zajęcia, będą to już drugie zajęcia pierwsze odbyły się we wrześniu 2018 roku wspólnie poznawaliśmy cjanotypię – jedną z technik szlachetnych.