NEW YORK CITY LOCAL – foto Katarzyna Urbanek

slider kasia -1

Katarzyna Urbanek, absolwentka Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Akademii fotoreportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasją jest street photo – niepozowana fotografia uliczna oraz dokument. Blogerka http://katarzynaurbanek.blogspot.com/  Na co dzień pracuje w PGE SA gdzie m.in. odpowiada za intranet (IPK) oraz jest redaktorem naczelnym magazynu wewnętrznego Pod Parasolem.

DUCHY LASU – Foto Mieczysław Nowak

slider Mietek-1

Mieczysław Nowak,  członek Rzeczywisty Fotoklubu RP Artysta Fotografik Rzeczypospolitej Polskiej
Odznaczony Srebrnym Medalem Fotokluby RO „Zasłużony dla fotografii polskiej”
Współzałożyciel Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto” , wieloletni Prezes mgFoto
6 wystaw indywidualnych oraz kilkanaście zbiorowych, w tym zagraniczne: Słowacja, Litwa, Włochy,  Wiele publikacji na tematy fotograficzne w lokalnych czasopismach.

„Moje fotografowanie to ucieczka, a może powrót do Natury. I właśnie dzięki fotografii Natura jest mi bliższa, odczuwam Jej oddech. Coraz bardziej doświadczam jak Ona nas kocha. Lubię utrwalać rzeczy proste – monotonną zieleń, nieprzeniknioną głębię mgieł i chwile ulotne, jak lot pszczoły czy szybką błyskawicę. Lubię radosne kolory lata, barwy jesieni, czy biel ośnieżonych gór. Ta fotografia jest mi najbliższa.”

WSPÓŁCZESNE ŚWIĘTOŚCI – foto Aneta Więcek-Zabłotna

XIX_Zabłotna_resize

Aneta Więcek–Zabłotna, z wykształcenia mgr. prawa, z zawodu menager warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, z zamiłowania fotograf. Absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Słuchaczka Autorskiego Laboratorium Fotografii Piotra Komorowskiego we Wrocławiu.

Uczestniczka konwentów i wystaw fotograficznych, między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Częstochowie, Kole, Gorzowie Wielkopolskim, Bełchatowie, Szczecinku Myślenicach i Lubinie.
W swej pracy artystycznej oddana przede wszystkim fotografii konceptualej i kreacyjnej. Bliska jest jej również fotografia portretu ze szczególnym naciskiem na wydobycie wewnętrznego piękna i indywidualizmu portretowanej postaci.

Uwielbia ludzi a zwłaszcza niekończące się rozmowy z nimi.

Bełchatowska Szkoła Fotografii – rusza

15875163_1329933743744800_6328165337750437047_o

Na zaproszenie odpowiedziało 28 osób, które przesłały swoje prace. Po przeanalizowaniu zgłoszeń tj. informacji o sobie i ocenie prac wybrano 18 osób, które zostaną powiadomione indywidualnie.  Jednym ze słuchaczy będzie HENRYCZEK, tak jak większość słuchaczy ma dylemat. Z jednej strony fotografia go pociąga, staje się jego pasją. Poznaje techniczną stronę aparatu, próbuje fotografować z ustawieniami manualnymi ale nie jest zadowolony ze zdjęć. Już bardziej podobają mu się zdjęcia, które robi na ustawieniach automatycznych. I tak tkwi w tym i się irytuje, że to nie to, że chciałbym tak jak …Muszkieterowie….:) aż trafia na szkolenie, które pozwoli mu zrozumieć kilka podstawowych kanonów i elementów, które trzeba samemu połączyć aby otrzymać fotografię, którą można pokazać publicznie.

Pozostałe osoby, które się zgłosili  bardzo dziękujemy ale jak się sprawdzimy to ruszymy z drugą turą aby pomóc tym, którzy zaczynają bawić się fotografią i będziemy o tych co się nie załapały na pierwszy etap pamiętać.