Wystawa fotograficzna Aneta Konik pt. „Portrety – Tomek Sikora w obiektywie Anety Konik”

Nazywam się Aneta Konik urodziłam się i mieszkam w Nysie.
Posiadam tytuł   Artysty Fotografa Rzeczypospolitej Polskiej.
Należę do Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.
Członek Ogólnopolskiej Grupy Twórczej Art Fokus 13.                    
Krajobraz, portret, architektura, reportaż- to dziedziny fotografii w których sie sprawdzam.
Jestem autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Moje motto brzmi: ,, Nie ważne na co się patrzy, lecz co się widzi’’ 

Moje zdjęcia publikowano; w magazynie National Geographic Polska, w poczytnym międzynarodowym magazynie fotograficznym „Camerapixo”, w ogólnopolskim miesięczniku          „Foto-Video”, oraz w różnych albumach fotograficznych i kalendarzach.
Uczestniczę z sukcesami w licznych konkursach i warsztatach związanych z fotografią, moje zdjęcia wyróżnione przez redakcję National Geographic, wyróżnienia w międzynarodowym konkursie Fotoferia International Exhibition i w wielu innych.
Sprzedałam sporo swoich zdjęć do wielokrotnego wydruku na płótnie do różnych galerii
Artystycznych. Moje zdjęcia zdobią również różne wnętrza użytku publicznego.
Wykorzystanie zastanego światła i możliwość ,,malowania” nim nowych kadrów daje mi największą radość, oraz uczy cierpliwości. Moje zdjęcia są obrazem fascynacji światem natury. Uwielbiam, gdy smugi światła ścielą się po różnych płaszczyznach, budują nastrój, wzmacniają kompozycję kadrów i wydobywają nowe kształty, a światło rozjaśnia szarość cieni. Przed naszymi oczami rozgrywają się spektakle, w tym jedynym w swoim rodzaju teatrze – w teatrze światła i cienia, a przedstawienie trwa bez przerw. Fotografować krajobraz można na wiele sposobów, mój zawsze opiera się na świetle.
Portret to jedna z dziedzin fotografii, która oprócz krajobrazu jest mi najbliższa. Ludzie, oraz pokazanie ich emocji są dla mnie dużym wyzwaniem i przyjemnością.
Moja artystyczna dusza i niepoprawny romantyzm skłania mnie, by na zdjęciach próbować pokazywać coś więcej niż tylko poprawny kadr… Chciałabym, aby świat z moich zdjęć i z mojej bajki był czasami piękniejszy nawet od tego rzeczywistego.                                                                                                                

Wystawa fotografii Petra Vlasáka pt. „Praga – życie ulicy” od dnia 12.08.2019 w galerii „Na Piętrze”

Petr Vlasák, czeski fotografik i grafik, urodzony w Pradze. Od 20 lat pracuje w fotografii amatorskiej i profesjonalnej. Z dużym dorobkiem artystycznym zdobywca pierwszych miejsc w konkursach fotograficznych we Włoszech i Austrii, wielu wyróżnień na konkursach w: Słowacji, Ukrainie, Niemczech itd.

Współzałożył magazyn o fotografii artystycznej Photoart i był jego fotoedytorem (2006 -2010).

Swoje fotografie publikował między innymi w niemieckim czasopiśmie „Schwarz und Weiss fotografie”.

Organizator warsztatów i plenerów w Czechach i za granicą.

Infraczerwoną fotografią zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych, na początku klasyczną filmową, ostatnio również cyfrową.

Wystawy: Indywydualne – Czechy -Praga, Czeski Krumlov, Plzeň, Trutnov, Otrokovice. Slowacja – Ružomberok, Banska Bystrica. Polska – Myślenice, Warszawa. Zbiorowe, Czechy, Austria, Niemcy, Wlochy, Hiszpania, Wegry.

Obecnie profesjonalnie zajmuje się drukiem wielkoformatowym.

Na wystawie prezentuje prace z lat 2005 – 2014 pod tytułem „Praga – życie ulicy” koncentrując się na ludziach bo to oni są najważniejszym, dynamicznym i barwnym elementem z życia ulicy. Ale te obrazy to czas, który musiał poświęcić na obserwacji tego co na niej się dzieje, szybkość reakcji aby to uchwycić a równocześnie robiąc ten dokument być niewidocznym dla ludzi przemieszczających się po niej. Dzięki temu mógł pokazać realizm, naturalność w swoich zdjęciach.

Petr Vlasák jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestnikiem warsztatów, wystaw fotograficznych wnoszącym bardzo ważny wkład w rozwój artystyczny jego członków.

PGE Skra Bełchatów w Przychodni MegaMed wystawa fotografii

PGE Skra Bełchatów w Przychodni MegaMed ale nie dla ratowania zdrowia. Tylko na zdjęciach fotografików na co dzień fotografujących zawodników i fanów Skry. Nie ma na tych zdjęciach walki na boisku, na te zapraszam do galerii PGE Skry Bełchatów, ale są inne emocje. Jakie przyjdź do Przychodni MegaMed ul. Czapliniecka 93/95 piętro II. Autorami zdjęć są Paweł Piotrowski, Tomasz Wąsik, Robert Król. Zapraszam Andrzej Juchniewicz

IX MWF ENERGIA 2019 – podziękowanie

IX Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne Energia 2019 już za nami. Było cudownie przyjechali starzy przyjaciele ale również nowi np. Eduardo Barrento z Portugalii. Tomek Sikora człowiek historia polskiej fotografii to nie tylko wspólna praca to również jego wystawa w PGE Giganty Mocy. Przyjaciele z Litwy, Myślenic, Pardubic, Jeleniogórskiego TF, AF13. Razem z nami pracowali: wizażystki (Renata Bednarek i , modelki, fryzjer, Alicja Przydryga z MCK Bełchatów. Byli z nami Wiceprezes PGE GiEK Norbert Grudzień, Wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański, Dyr. MCK Bełchatów Damian Nowak. W niedzielę dołączył Mariusz Wlazły. Wysiłek wielu osób się opłacił to co jest najmocniejszą stroną warsztatów, atmosfera i wspólna praca przyniosło efekt. Przy pożegnaniach były łzy i chęć przyjazdu za rok na jubileuszowe X już MWF Energia 2020. A na koniec kobiety dzięki którym to wszystko się odbyło: Mariola Czechowski Prezydent Miasta Bełchatów, Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski, Agnieszka Wysocka PGE GiEK S.A. i Magdalena Drac-Tatoń Firma Megmar im wszystkim bardzo dziękuję Andrzej Juchniewicz.