Wystawa autorska Robert Komora pt. „Kobieta w Kapeluszu” 10.01.2020 wernisaż godzina 18.00

Robert Komora – od lat związany z fotografią amatorską. Specjalizujący się w fotografii przyrody, portretu i reportażu. Działał w różnych grupach fotograficznych obecnie jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentował swoje prace w różnych miejscach, również przez wiele lat w galerii foto-kuriera czasopisma specjalizującego się w tematyce fotograficznej.

Wystawę na którą autor zaprasza pt. „Kobieta w kapeluszu” odnosi się do części garderoby, który osoby przedstawiane na zdjęciach mają na głowie.

Kapelusz jako motyw często jest spotykany, również innych dziedzinach sztuki np. w słynnym obrazie Gustava Klimta „Dama w Kapeluszu” czy też obraz Picassa „Siedząca kobieta w czerwonym kapeluszu”

Brigitte Nagiller, znana austriacka specjalistka od savoir-vivre’u, zaleca w swojej pracy pt. „Styl i dobre maniery” zakładanie kapeluszy na różne okazje od bardzo uroczystych wydarzeń po spotkania towarzyskie.

Stylizacja Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffany’ego” pobiła wszelkie rekordy popularności. Filmowa Holly skrywająca się za rondem olbrzymiego kapelusza z szarfą jak również zupełnie inny obraz kobiecości reprezentowała Marlene Dietrich ubrana w satynowy cylinder.

Jak ten temat przedstawi nam autor warto zobaczyć na wernisażu o godzinie 18.00 w dniu 10 stycznia 2020 w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.