02-22 maja 2023 r wystawa fotografii pt. „POLSKI KALEJDOSKOP” Biblioteka Kijowska Mykoły Gogola Kijów

NARODOWY ZWIĄZEK FOTOGRAFÓW UKRAINY

Stowarzyszenie artystyczne „Kyivphotos-Hall 2012”

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne

Biblioteka Kijowska Mykoły Gogola

02-22 maja 2023 r

POLSKI KALEJDOSKOP

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA NA DZIEŃ FLAGI POLSKIEJ

Miniony rok okazał się prawdziwym sprawdzianem dla Ukrainy. W końcu inwazja rosyjska na pełną skalę podzieliła najnowszą historię państwa na „przed” i „po”. W tej wyczerpującej walce bardzo ważne jest wsparcie – a Rzeczpospolita Polska, która sama często ucierpiała w wyniku agresywnych działań, jest najbliższym sojusznikiem Ukrainy.

Umacniając te przyjazne stosunki organizujemy wystawę prac polskich fotografików z woj

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne!!

Wystawa się odbędzie

w Przestrzeni Sztuki Biblioteki Kijowskiej im. Mykoły Gogola

Velika Vasylkivska, 136, tel. +380 44 529-14-73

Wernisaż i prezentacja telewizyjna – 2 maja 2023 r. / 17:00

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Artystyczne „Kyivphotos-Hall 2012” (Ukraina)

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne (Polska)

Biblioteka Kijowska Mykoły Gogola

*przy wsparciu Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy

Kuratorzy projektu:

Walerij Leszczyński

Dyrektor kreatywny/artystyczny Kyivphotos-Hall 2012

Andrzej Juchniewicz

Prezes Towarzystwa Fotograficznego Biełchatowa

Oto co o tym projekcie mówi pan Andrzej:

„Biełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zostało założone w czerwcu 2007 roku przez pasjonatów fotografii, dla których fotografia była pasją i sposobem na życie. Towarzystwo posiada dwie galerie zdjęć „Na piętrze” iw przychodni „MegaMed”, a także własne miejsce spotkań, podzielone na pracownię i część dydaktyczną.

Towarzystwo zorganizowało około 100 zbiorowych i indywidualnych wystaw fotograficznych. Jarosław Stanchak ze Lwowa, fotograf z Ukrainy, miał wystawę w galerii „Na Piętrze”. „Droga Krzyżowa”. Towarzystwo zorganizowało także 9. edycję Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych ENERGY, w których wzięli udział fotografowie z Belgii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji oraz polscy fotografowie z innych Towarzystw. Honorowymi gośćmi naszych kursów mistrzowskich byli tacy fotografowie jak: Tomek Sikora, Tomasz Tomaszewski, Małgorzata Dołowska, Mechysław Cybulski (śp.), Zbigniew Stokłosa, Małgorzata Kozakowska i inni. Istnieje również kilka plenerów fotograficznych i warsztatów tematycznych.

W przyszłości prezentacja fotografii członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Kijowie w Przestrzeni Artystycznej Biblioteki Kijowskiej im. Piętrze” PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów, na stałe wpisze się w plany wystawiennicze zaprzyjaźnionych, twórczych stowarzyszeń fotograficznych. Na wystawie fotograficznej w „Kivphotos-Hall 2012” prezentują się: Joanna Olejnik, Katarzyna Pawelec, Longina Rychlewska, Małgorzata Politańska, Agnieszka Cecot, Paweł Woszczyk, Robert Komora, Sławomir Owczarek, Paweł Piotrowski, Marek Paw, Andrzej Juchniewicz, Petr Vlasák, Marka Gubały ”.

Partnerzy informacyjni projektu:

Narodowy Związek Artystów Fotografików Ukrainy

Narodowy Związek Operatorów Ukrainy

Kijowska organizacja NSFHU,

https://www.facebook.com/KyivOrganizationNSPAU

Ukraińskie Centrum Fotografii, http://www.ukrfoto.org/

Kijowska Szkoła Fotografii, http://www.photoschool.kiev.ua/

Kreatywna agencja reklamowa „KraschE”, www.krasche.com.ua

Magazyn „Trendy Kulturalne”.

Wsparcie mediów – FotoAfisha, https://fotoafisha.com/

Kontakty Towarzystwa Fotograficznego Belkhatovsky:

Facebook – https://www.facebook.com/btfot

e-mail – btf24@wp.pl

www – https://btf.net.pl

Zdjęcie na plakacie – ©Katarzyna Pawelec (Biełchatow, Polska)

Wystawa fotografii prezentowana jest w galerii „Kyivphotos-Hall” w miejscu sztuki

Biblioteka Mykoły Gogola w Kijowie:

Velika Vasylkivska, 136 od 2 do 22 maja 2023 r.

Wstęp wolny, informacje pod numerem telefonu:

+380 44 529-14-73

_____

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2023

Wernisaż wystawy fotografii pt. „Minimalizm” 17.03.2023 godzina 18.00 Galeria „Na Piętrze”

17.03.2023 (piątek) godzina 18.00 kolejna tematyczna wystawa fotografii członków BTF-u w Galerii „Na Piętrze”. Tym razem zajęto się tematem minimalizmu w fotografii. Minimalizm w fotografii oznacza więc bardzo świadome dobieranie elementów w kadrze i ograniczanie się wyłącznie do tych, które są naprawdę niezbędne. Fotografia minimalistyczna to doskonała ilustracja popularnego powiedzenia „mniej znaczy więcej”. Temat bardzo trudny gdyż często bardzo ciężko wyrzucić z kadru to co jest zbędne. Swoje siły w tym temacie zmierzyli: Elżbieta Drewniak, Agnieszka Kępińska, Joanna Olejnik, Katarzyna Pawelec, Longina Rychlewska, Mieczysław Bednarski, Mariusz Broszkiewicz, Tomasz Hawrysz, Andrzej Juchniewicz, Robert Komora, Robert Król, Marcin Mielczarek, Mikołaj Sękowski i Petr Vlasák.

Czy to nam się udało musicie Państwo sami sprawdzić i ocenić. Serdecznie zapraszamy.

Wernisaż wystawy fotografii Edyty Smędzik pt. „Letni powiew” 17.03.2023 godzina 18.00 w Galerii „Na piętrze”

Dzień 17.03.2023 piątek godzina 18.00 Galeria „Na Piętrze” to ważny dzień dla Edyty Smędzik gdyż zaprezentujemy jej prace pod przewrotnym tytułem „Letni powiew” w środku zimy.

Edyta to Radomszczanka (ur. 1978 r.), związana z fotografią od dziecka – córka fotografki. Łączy pasję z pracą zawodową. Nauczyciel przedmiotów zawodowych, od 2003 ekonomicznych, od 2013 fotograficznych i graficznych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Od 2013 prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – firma EDIt – usługi fotograficzne i muzyczne. Od 2013 członek TFR, od 2019 wiceprezes, od 2022 prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Wystawy indywidualne: „Spacerkiem wzdłuż wybrzeża…” – 2016 „Piękno w zbliżeniu” – 2019 „Tam i tu” – 2019 „Nadmorskie opowieści” – 2020. Wystawy zbiorowe: „Dziecko”, „Rodzina na mojej ulicy”, „Na ulicach mego miasta”, „Nasze Naj”, „TFR B&W”, „Abstrakcje”, „Portret”, „Majówka”, „Pod żaglami”, „Oblicza Polski”, „Detal”, „Dawno w mieście nie byłem”, „Portret własny”, „60 ZDJĘĆ NA 60-LECIE TFR”. Plenery/wystawy poplenerowe: „Srebrna Góra”, „Zdynia – czas zatrzymany”, „Złoty Potok”, „Kazimierz Dolny”, „Cieszyn”, „Riese – śladami tajemnic Gór Sowich”. Organizator konkursów fotograficznych m.in. Powiatowy Konkurs Fotograficzny z cyklu Cztery Pory Roku (6 edycji) oraz Juror. Uczestnik licznych akcji, spotkań, prelekcji, pokazów, warsztatów, wernisaży, wystaw, targów, zlotów i festiwali fotograficznych.

16.03.2023 godzina 16.00 wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Jej Portret” w Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów w Kurnosie Drugim.

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii z okazji Dnia Kobiet JEJ PORTRET. Bohaterkami wystawy są kobiety, nietuzinkowe osoby… matki, żony a także babcie, sfotografowane przez Roberta Komorę – członka Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Robert Komora – od lat związany z fotografią amatorską. Specjalizujący się w fotografii przyrody, portretu i reportażu. Działał w różnych grupach fotograficznych. Obecnie jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentował swoje prace w wielu galeriach fotograficznych, również przez wiele lat w galerii foto-kuriera – czasopisma specjalizującego się w tematyce fotograficznej. Bierze aktywny udział w organizacji warsztatów, plenerów, wystaw, których organizatorem jest Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.