BTF w dniu 27.08.2022 bierze udział na pikniku „Czas w las”

Robert Król, Robert Komora, Lonia Rychlewska przygotowują i koordynują fotograficzną wystawę na pikniku „Czas w las”!

Spędźcie sobotę z leśnikami z Nadleśnictwa Bełchatów!

Ciekawe atrakcje i mnóstwo leśnej energii- każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pokazy maszyn leśnych, pokazy sokolnicze to tylko część z tego, co przygotowaliśmy. W zielonym namiocie Nadleśnictwa Bełchatów będą czekały na Was gry i zabawy leśne z nagrodami. Zaprosiliśmy również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie! Fotografowie z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego będą czekali na wszystkich, którzy chcą poznać tajniki fotografowania przyrody. Obecni będą również pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie i harcerze z Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń będą mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym lub Rodzinnej Grze Terenowej!

Zaprosimy również do zwiedzenia wyremontowanej ścieżki edukacyjnej „Opowieści Bielika” z leśnikiem. Tam będziecie mogli usłyszeć jelenia, dzika, ale również spotkać się oko w oko z szeliniakiem sosnowcem. 

Podczas pikniku przez cały czas będzie powstawała rzeźba, która na ten moment stanowi zagadkę! Cała praca będzie wykonana za pomocą… pilarki!

O podniebienia uczestników zadba Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach Szlacheckich- na wszystkich będzie czekała między innymi kiełbaska z ogniska.

Zapraszamy serdecznie!

Wystawa fotografii BTF-u „WSPOMNIENIA” od 29.07.2022 wernisaż godzina 18.00

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 15 lecie. W tym czasie zorganizowano 9 edycji Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych Energia. Pandemia przerwała tę naszą przygodę warsztatową. W tej wyjątkowej chwili pragniemy przybliżyć ten czas w postaci kolaż fotograficznego 1,6 m x 11,3 m w postaci wystawy.Serdecznie zapraszamy do Galerii „Na piętrze” PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.

Wystawa fotografii w obiektywie 8 Kobiet z Fotoklubu RP „ODDYCHAM” od 29.07.2022 wernisaż godzina 18.00

Wystawa ta, to wielowątkowy sposób wyrazu każdej z autorek. Artystki rozwinęły wiele motywów, które pomimo ich zewnętrznej różnorodności wynikają z tej samej idei a dotykają małych lokalnych społeczeństw. Pulsuje i rezonuje oglądana w nich z wrażliwością rzeczywistość, w których formą jest wolność. Niejednokrotnie zawieszona pomiędzy intymnym obserwowaniem człowieka, pejzażu czy własnego wnętrza a oglądaniem pędzącego świat. Tworząc estetyczne obrazy, w których odgrywają znaczącą rolę nostalgia i wrażliwość, przedstawiają one ładunek emocjonalny, jaki czas nadaje rzeczywistości.
Większość prac powstała w plenerze, co sugeruje nam obfitość tlenu. Tlen to życie, a co za tym idzie oddech. Oddech ten, symboliczny po miesiącach lockdownu. To chęć powrotu do normalności. Świadomość biegu historii rządzi sztuką naszych czasów i stanowi impulsy, jakie przenikają do samego procesu twórczego, do estetycznego znaczenia tego, co się tworzy. Ewa Bujak, Monika Cichoszewska, Krystyna Małgorzata Dołowska, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Małgorzata Pawelczyk, Agnieszka Pazdykiewicz, Alicja Przybyszowska, Joanna Sawicka, Kamila Wiśniewska-Hałka.

Serdecznie zapraszamy do Galerii „Na Piętrze” PGE MCK Bełchatów

Wystawa fotografii Marcin Weron „PORTRETY” od 10.06.2022 wernisaż godzina 18.00

Marcin Weron Wydany na świat w piątek 1972 roku, Poznańczyk, z wykształcenia muzykolog, z zawodu kierownik produkcji w branży medialnej, z przyzwyczajenia domator. Fotograficzny aparat posiada i używa, niemniej fotografią, jako dziedziną sztuki, interesuje się średnio, z tendencją do właściwie wcale. Stanowi ona dla niego wyłącznie medium pozwalające zaspokoić kompulsywną potrzebę kreowania; dodajmy, nieco na wyrost, że artystycznego. Surowe zdjęcia traktuje jako półfabrykat do tworzenia, tak zwanych przez niego, 'fotograficznych obrazów’ (nazywając je ‘fotografiami’, wzbudza zabawne oburzenie ortodoksyjnych fotografów purystów), będących efektem użycia fotograficznych utensyliów i umiarkowanie umiejętnego posługiwania się komputerową foto-przetwornicą pod wpływem nieco zwyrodniałej wyobraźni. Od zarania utrwala i twórczo zniekształca (przynajmniej tak mu się wydaje) głównie siebie, a od mniej więcej sześciu lat z narastającą przyjemnością znęca się również nad obcymi – głównie przedstawicielkami płci niewstrętnej. Stąd też podział jego wirtualnej galerii (do której obejrzenia gorąco zachęca: marcinweron.pl) na autoportrety i nieautoportrety. Powyższemu procederowi oddaje się wyłącznie (z nielicznymi wyjątkami) w swoim quasi-studiu (ze względu na panujący tam półmrok i permanentny bałagan zwanym również fotonorą) zaaranżowanym w suszarni bloku, w którym mieszka. Fotograficzny samouk. Pijący. Okresowo zabawny. Jego „artystyczne” CV jest przeciwieństwem fascynującego – prawie cały dotychczasowy „splendor” zamyka się tysiącami mniej lub więcej ważących 'lajków’ w licznych zero-jedynkowych galeriach, kilkoma pomniejszymi publikacjami oraz – co ceni sobie najbardziej – zaproszeniami na Balans Foto Festiwal w 2019 roku, a w 2020 do Zawiercia na Photo Summer Day i na Rybnicki Festiwal Fotografii (autorska wystawa). Amator. marcinweron.pl