Wystawa fotograficzna „CICHY ŚWIAT – ŚWIAT PAWŁA” od 4.11.2016

Galeria Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego w PGE GIGANTY MOCY MCK Bełchatów

04 listopada 2016, godz. 18.00

„CICHY ŚWIAT – ŚWIAT PAWŁA” to dwie wystawy w jednej.

„CICHY ŚWIAT” autorstwa Krzysztofa Ciszewskiego (afrp) oraz

„ŚWIAT PAWŁA” autorstwa Pawła Woszczyka.

Co łączy prezentowane fotografie tych dwóch autorów?

Czy tylko abstrakcyjno-surrealistyczna opowieść?

Na pewno jest to wspólne, fotografowanie od kilku lat na plenerach wyjazdowych i niedzielnych wypadach plenerowych z EKIPĄ plenerowo-artystyczną BTF. Są to rozmowy o fotografii, dzielenie się doświadczeniem i wiedzą oraz, pomoc na  którą zawsze można liczyć. I chyba to co najważniejsze, wrażliwość na piękno, którego nie trzeba daleko szukać, które jest blisko… w domu, w ogrodzie, czy w studiu fotograficznym w zaaranżowanej scenografii. Promyk światła wystarczy aby to piękno dostrzec i stworzyć fotograficzny obraz czegoś czego widz nie potrafi rozpoznać i skonkretyzować… ale może
u oglądającego poruszyć uśpioną „codziennym zabieganiem” wyobraźnię.

Pawła pasją jest makrofotografia w której specjalizuje się od wielu lat. Jego świat to owady i wszystko co dzieje się kilka centymetrów od fotografowanego obiektu. Kilkumilimetrowe mchy i porosty, niezauważalne przez zwykłego „zjadacza chleba”, a sfotografowane „magicznym okiem” Pawła zmieniają się w nierealne i tajemnicze światy z pogranicza jawy i snu. Jego fotograficzne scenografie buduje osobiście NATURA w której jest zakochany… i to z wzajemnością, co widać na Jego zdjęciach.

Krzysztof specjalizuje się w fotografii produktowej i artystycznej. Traktuje aparat jako narzędzie do tworzenia na równi z pędzlem, ołówkiem czy dłutem. Światło i cień, czerń i biel to jego farby, a aparat to Jego pędzel. Używając środków wyrazu takich jak ruch, rytm, barwa, kontrast, walor i różne ich wielkości i kompilacje….tworzy obrazy pozbawione cech ilustracyjności, nienaturalne… abstrakcyjne, tajemnicze i poruszające wyobraźnię widza.

„Fotografuję, żeby się przekonać, jak to będzie wyglądało na zdjęciu” powiedział dawno temu Garry Winograd, amerykański fotograf… i u Krzysztofa i Pawła jest chyba tak samo.

Serdecznie zapraszam na Wernisaż Wystawy „CICHY ŚWIAT – ŚWIAT PAWŁA” aby się przekonać jak to wygląda na zdjęciach Krzysztofa Ciszewskiego i Pawła Woszczyka.