Wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej w dniu 7.08.2020 wernisaż o godzinie 18.00 w Galerii „Na Piętrze” PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów

Fotografia Alicji Przybyszowskiej od 7.08.2020 zagości w Galerii Fotografii „Na Piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.

Alicja Przybyszowska, polska artystka fotograf, uhonorowana tytułami Artiste FIAP oraz Excellence FIAP. Członkini i Artystka Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców (AFRP). Członek Kapituły Fotoklubu RP. Członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Alicja Przybyszowska absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, związana z krynickim środowiskiem fotograficznym – mieszka, pracuje, tworzy w Nowym Sączu – fotografuje od początku lat 90. XX wieku. Miejsce szczególne w jej twórczości zajmuje fotografia architektury, fotografia krajobrazowa oraz fotografia społeczna.

Alicja Przybyszowska jest laureatką krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych, na których zdobyła imponującą liczbę ponad 90 nagród.

Fotografie w cyklu „Prześwietlenia” prezentowane na wystawie powstało wiele lat temu. Zostały one wykonane techniką łączenia obrazów. Na jednym zdjęciu można zobaczyć nawet kilka obiektów – głównie są to obiekty sakralne jak cerkwie, czy kościoły, ale też pejzaże. Zdjęcia są czarno – białe.

Jest to pierwsza wystawa Alicji Przybyszowskiej w Bełchatowie w „Galerii na Piętrze” ale mamy nadzieję, ze nie ostatnia.

                                                                    Kurator wystawy Andrzej Juchniewicz