Wystawa fotografii Magdaleny Drac-Tatoń w PGE Giganty Mocy pt. „Traktat O…” wernisaż 10.05.2019 godz. 18.00 w galerii „Na piętrze”

Magdalena Drac-Tatoń

Założycielka  firmy Megmar, tworzącej nowoczesne technologie  dla różnych sektorów przemysłowych. Z wykształcenia chemik, ukończyła prestiżową Akademię Łomonosowa w Moskwie. Przy projektowaniu i wdrażaniu swoich produktów zwraca szczególną uwagę na innowacyjność rozwiązań, ekologię i ochronę środowiska. Łączy działalność prowadzonej przez siebie firmy z realizacją inicjatyw charytatywnych oraz sportowych. Ceni ciekawą literaturę, muzykę i teatr.

Wśród jej zainteresowań znajdują się także sztuki wizualne, w szczególności fotografia – urodę otaczającego ją świata stara się uchwycić w obiektywie aparatu.  Odnajduje siebie w podróży i fotografii podróżniczej,  w której chce się dzielić energią, a także historią danego miejsca.

Spotkania z pasjonatami z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego stanowią cenną motywację do rozwijania tych zamiłowań.

 

„W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia.”

                                                               Ryszard Kapuściński

Lena i Mikołaj Lasota wystąpią w mini koncercie towarzyszącym otwarciu wystawy fotograficznej Magdaleny Drac-Tatoń pt., „Traktat O …”. To rodzeństwo pochodzące z Bełchatowa. Absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bełchatowie, Lena w klasie skrzypiec, Mikołaj w klasie fortepianu. Od lat pasjonują się muzyką i zawsze biorą udział we wszystkich szkolnych wydarzeniach. Wykonają następujące utwory:

– Kortez – „Hey Wy”

– Lady Gaga i Bradley Cooper „Narodziny Gwiazdy”

– Adele – „Skyfall”