Wystawa fotografii Petra Vlasáka pt. „Praga – życie ulicy” od dnia 12.08.2019 w galerii „Na Piętrze”

Petr Vlasák, czeski fotografik i grafik, urodzony w Pradze. Od 20 lat pracuje w fotografii amatorskiej i profesjonalnej. Z dużym dorobkiem artystycznym zdobywca pierwszych miejsc w konkursach fotograficznych we Włoszech i Austrii, wielu wyróżnień na konkursach w: Słowacji, Ukrainie, Niemczech itd.

Współzałożył magazyn o fotografii artystycznej Photoart i był jego fotoedytorem (2006 -2010).

Swoje fotografie publikował między innymi w niemieckim czasopiśmie „Schwarz und Weiss fotografie”.

Organizator warsztatów i plenerów w Czechach i za granicą.

Infraczerwoną fotografią zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych, na początku klasyczną filmową, ostatnio również cyfrową.

Wystawy: Indywydualne – Czechy -Praga, Czeski Krumlov, Plzeň, Trutnov, Otrokovice. Slowacja – Ružomberok, Banska Bystrica. Polska – Myślenice, Warszawa. Zbiorowe, Czechy, Austria, Niemcy, Wlochy, Hiszpania, Wegry.

Obecnie profesjonalnie zajmuje się drukiem wielkoformatowym.

Na wystawie prezentuje prace z lat 2005 – 2014 pod tytułem „Praga – życie ulicy” koncentrując się na ludziach bo to oni są najważniejszym, dynamicznym i barwnym elementem z życia ulicy. Ale te obrazy to czas, który musiał poświęcić na obserwacji tego co na niej się dzieje, szybkość reakcji aby to uchwycić a równocześnie robiąc ten dokument być niewidocznym dla ludzi przemieszczających się po niej. Dzięki temu mógł pokazać realizm, naturalność w swoich zdjęciach.

Petr Vlasák jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestnikiem warsztatów, wystaw fotograficznych wnoszącym bardzo ważny wkład w rozwój artystyczny jego członków.