Zapraszamy na wystawę fotografii pt. ” PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Wczoraj i Dziś” 13.01.2022 wernisaż 18.00

PGE GiEK wczoraj i dziś

Początki budowy bełchatowskich gigantów w minionym stuleciu, industrialne krajobrazy czy przemysłowe urządzenia na dokumentalnych i artystycznych zdjęciach – to wszystko będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej „PGE GiEK wczoraj i dziś”.

Nie wszystkim mieszkańcom naszego miasta dane było dotrzeć tam, gdzie dotarli artyści fotograficy. Dlatego zapraszamy w niebanalną, fotograficzną podróż do przeszłości i teraźniejszości zakładów  spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna* – kopalń i elektrowni, które znacząco wpłynęły na rozwój regionów.

Kopalnie i elektrownie widziane oczami artystów fotografów możemy podziwiać w galerii „Na piętrze” W PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów do 13 lutego 2022 r.

*PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie. Oddziały PGE GiEK: Elektrownia Bełchatów, Elektrownia Turów, Elektrownia Opole, Elektrownia Rybnik, Elektrownia Dolna Odra, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów i Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.