Wystawa fotografii pt. „Rzeczywistość a wyobrażenie” od 1.03.2019 godz. 18.00 w Galerii „Na Piętrze” PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów

Trzy artystki, trzy różne tematy, trzy spojrzenia na rzeczywistość. Wernisaż wystawy 1.03.2019 w galerii „Na piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów. Serdecznie zapraszam.

ELŻBIETA DREWNIAK 

Urodzona 1961r we Wrocławiu.

Z wykształcenia analityk medyczny, z zawodu sito-drukarz, grafik komputerowy. Z zamiłowania  fotograf. Absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu. Od 2016 r słuchaczka Autorskiego Laboratorium Fotografii Piotra Komorowskiego we Wrocławiu. Członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autorka kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych w galeriach i muzeach krajowych.

W swej pracy artystycznej skupia się głównie na własnych, trudnych doświadczeniach życiowych. Stara się dotrzeć do głębi samej siebie i do zakamarków duszy. Fotografię traktuje jako narzędzie psychoterapii, a także do przekazania uniwersalnych wartości.

Cykl pt”DOM”

Z okien mojego mieszkania mam widok na dom. Zwyczajny budynek, a jednak za każdym razem inny, magiczny, zależny od pogody, pory dnia i roku, a także od mojego nastroju i stanu emocji. Dokumentuję go od 10 lat.

ANNA KĘPA

Ipresja chwili czyli …

Jestem fotografem, antropologiem kultury, arteterapeutą i jednym z założycieli organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia WICI. Jest to projekt mający na celu promocję i edukację na rzecz dawnych, i często już zapomnianych technik wytwórczości, rzemiosła i sztuki. Interesuje nas szczeólnie okres wczesnego sredniowiecza 900-1050 AD. Przez kilka ostatnich lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii i Rumunii, z małymi epizodami w Skandynawii i Luxemburgu, angażując się w różnego rodzaju projekty społeczne. Chwilowo mieszkam w Polsce, a konkretnie w „niekochanej” Łodzi.

ANETA WIĘCEK-ZABŁOTNA

„Bajki prawdziwe” to cykl fotografii wskazujący na ułomność ludzkiej egzystencji, na rozdźwięk pomiędzy uznanymi wzorcami a istniejącym stanem rzeczy. Zestawienie tytułów bajek z problemami współczesnego świata, w zamyśle ma prowokować, zastanawiać, skłaniać do przemyśleń nad wartością prezentowanych obecnie postaw.