Wystawa fotografii Radosława Kolanka pt. „Skrawki przyrody” 11.01.2024 godzina 18.00 PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów

Wystawa fotografii Radosława Kolanka pt. „Skrawki przyrody”. Radek od 2023 roku jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

„Piękno przede wszystkim polskiej natury, którym zachwycam się od dzieciństwa ukazane na moich fotografiach to złożony proces i lata doświadczeń w obcowaniu ze światem dzikiej przyrody.

Miłość do światła poranka pozwala mi zapisywać magiczne i niepowtarzalne chwile. Przenoszę Was w świat często niedostępny i wciąż dziki mimo ogromnej urbanizacji i działalności człowieka.

W moich fotografiach zawarty jest przekaz dla nas wszystkich, że coś raz nam ofiarowane, nie jest dane na zawsze. Dbajmy o piękno naszej planety, przyrody i otaczającego nas życia tak, abyśmy na pokolenia mogli z radością w nim egzystować. Świat, o który wspólnie powinniśmy dbać aby nasze dzieci w przyszłości mogły się nim cieszyć tak jak my.

Fotografuję sprzętem marki Nikon, który zapewnia mi niezawodność w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Fascynuje mnie również świat wodny.

Wykorzystanie pływadła fotograficznego otworzyło przede mną nową perspektywę podziwiania przyrody z perspektywy lustra wody.

Również górskie wyprawy fotograficzne są dziedziną, która uczy ogromnej pokory do sił natury jednocześnie dając ogrom satysfakcji z aktywnego spędzania czasu w naturze.”

Pani Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski objęła wystawę patronatem Honorowym – bardzo dziękujemy Pani Staroście