Zapraszamy na wystawę fotografii Remigiusza Marczaka pt. „ZAMKI ZAMECZKI I SMOK WALIJSKI” od 16.09.2022 wernisaż godzina 18.00

W dniu 16.09.2022 godzina 18.00 wernisaż fotografii Remigiusza Marczaka II część swojego tryptyku pt. ” ZAMKI ZAMECZKI I SMOK WALIJSKI”. Część pierwsza „Szkocja” prezentowana była we wrześniu 2021 roku. W przyszłym roku będzie część III „Anglia”.
o autorze:
Miejsce, w którym się urodziłem, było postrzegane jako niezwykłe i magiczne, pokryte starymi drzewami, ruiny zamku na wyspie otoczonej wodą, lokalne legendy. Wszystkie te cechy potęgowały naturalne piękno mojej ojczyzny, jednak po moim powrocie po wielu latach większość tych starych drzew zniknęła wraz z magicznym duchem, który kiedyś tam czułem. Dziś mieszkam w Warwickshire w Anglii, znanej również jako kraj Szekspira, i odkryłem, że te urzekające miejsca nadal istnieją i prezentują się w naturalnym pięknie przyrody, w zależności od tego, jak uchwycimy obraz, który nam został dany. Dzięki sztuce mojej fotografii udało mi się raz jeszcze odkryć tego magicznego ducha i przedstawić go poprzez moje fotografie. „Genius loci”, które przekłada się na ducha miejsca w religii rzymskiej, jest czymś, co czuję, że jest obecne w każdym miejscu, do którego się udajemy, a moje obrazy mają na celu uchwycenie tego. Każda część świata ma swój odrębny charakter, dzięki czemu jest wyjątkowa i wyjątkowa od poprzedniej. Ta niewidzialna obecność sprawia, że miejsce jest tak piękne, znaczące lub wyjątkowe dla danej osoby i mam nadzieję, że oglądając moje zdjęcia, Ty również będziesz świadkiem ducha tego miejsca.
Autor Remigiusz Marczak

Pokaż mniej

Komentarze