BTF w dniu 27.08.2022 bierze udział na pikniku „Czas w las”

Robert Król, Robert Komora, Lonia Rychlewska przygotowują i koordynują fotograficzną wystawę na pikniku „Czas w las”!

Spędźcie sobotę z leśnikami z Nadleśnictwa Bełchatów!

Ciekawe atrakcje i mnóstwo leśnej energii- każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pokazy maszyn leśnych, pokazy sokolnicze to tylko część z tego, co przygotowaliśmy. W zielonym namiocie Nadleśnictwa Bełchatów będą czekały na Was gry i zabawy leśne z nagrodami. Zaprosiliśmy również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie! Fotografowie z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego będą czekali na wszystkich, którzy chcą poznać tajniki fotografowania przyrody. Obecni będą również pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie i harcerze z Hufca ZHP Reduta z siedzibą w Bełchatowie.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń będą mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym lub Rodzinnej Grze Terenowej!

Zaprosimy również do zwiedzenia wyremontowanej ścieżki edukacyjnej „Opowieści Bielika” z leśnikiem. Tam będziecie mogli usłyszeć jelenia, dzika, ale również spotkać się oko w oko z szeliniakiem sosnowcem. 

Podczas pikniku przez cały czas będzie powstawała rzeźba, która na ten moment stanowi zagadkę! Cała praca będzie wykonana za pomocą… pilarki!

O podniebienia uczestników zadba Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach Szlacheckich- na wszystkich będzie czekała między innymi kiełbaska z ogniska.

Zapraszamy serdecznie!