IX Międzynarodowe Warsztaty fotograficzne ENERGIA 2019 w dniach 7-9.06.2019

IX Międzynarodowe Warsztaty fotograficzne ENERGIA 2019 w dniach 7-9.06.2019

Już poraz dziewiąty w Bełchatowie spotka się ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec i Polski aby razem popracować, wymienić doświadczenia poznać , stworzyć ciekawe projekty fotograficzne a także zaprezentować swoje prace fotograficzne. Program warsztatów jest bardzo bogaty na który składają się: wyjazd do Skansenu Lokomotyw Zduńska Wola Karsznice, Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli Jewish cemetery in … – Kirkuty, sesja objazdowa po powiecie bełchatowskim, fotografia uliczna czyli – street photo w Łodzi, elementy subkultury, historia w strojach na uliczkach w Piotrkowie Trybunalskim, stara elektrownia – zadymiarze (stare budynki, dymy), magia portretu – sesja z modelkami w studio fotograficznym BTF-u, wieczorna sesja światło i woda. Wieczorami to także autoprezentacje i rozmowy o fotografii.

Warsztatom będą towarzyszyć dwie wystawy fotograficzne: “Przenikanie w przeszłość” Mieczysława Nowaka z Myślenic oraz „Tribute to colours” Tomasza Sikory.

Tomasz Sikora będzie obecny przez trzy dni na warsztatach na których przeprowadzi wykład ale również będzie można z nim podyskutować przez cały czas trwania warsztatów.